Orbán Viktor levelet írt Putyinnak: „Imádkozunk az áldozatokért és családjaikért”
A Krasznogorszki merényletre reagálva írt levelet az orosz elnöknek.
A Krasznogorszki merényletre reagálva írt levelet az orosz elnöknek.
A politikus ragaszkodik ahhoz, hogy a magyarok dolgába senki ne üsse bele az orrát, ugyanakkor módszeresen beleártja magát a környező országok demokratikus folyamataiba, írja a német lap.
Hogyan lehet Magyar Péter március 15. nyertese, ha Orbán Viktor nem a vesztese? Mi köze van a zászlóbontásnak a ruletthez és Forrest Gumphoz? Hány lépésre van Magyar attól, hogy politikai tényező legyen? Önálló politikai erőt képvisel-e Vitézy Dávid, és rosszul tette-e Karácsony Gergely, hogy lefideszesezte? Hogyan foglalta le a bronzérmet a kormány Szentkirályi Alexandrának? Választási podcastunkban elemeztük a kampány elmúlt hetét, és válaszoltunk hallgatóink kérdéseire.
A TASZSZ fontosnak tartotta megemlíteni az olvasóinak, hogy a magyar miniszterelnök megállítaná a brüsszeli háborúspirált.
Ön szerint Magyarországra a Dallas vagy a Polip a jellemzőbb?
Brüsszel a Soros-hálózat foglya, a baloldal el akarja venni a tanárok és az óvónők pénzét, az ukrajnai konfliktus pedig valaha egy helyi ügy volt Donyeck-külsőn – sorolta a miniszterelnök a közmédia állami pénzből működő brüsszeli stúdiójában.
A hódmezővásárhelyi polgármester szerint önmagában senki nem képes leváltani Orbán Viktort és a NER-t.
Kicsit megcsúszott vele, de jobb később, mint soha.
Néhány nappal azt követően, hogy a magyar miniszterelnök keresztes hadjáratot hirdetett a belga főváros ellen, Orbán Viktor már nem akart kezet csókolni a lett kormányfőnek, és jót poénkodott Macronnal és Schulzcal. Előtte azonban megvédte az orosz atomot.
A kormánypropaganda eddig csak szavakban hazaárulózott. „Közönségigényre” hivatkozva azonban nemsokára jöhet a vonatkozó büntetési tényállás aktualizálása és az ellenzéki politikusokkal, a sajtó munkatársaival való példastatuálás. Dobszay János és Riba István cikke.
A miniszterelnök szerint rég nem volt ilyen jó alkalom arra, hogy a nemzeti konzervatív, szuverenista és keresztény alapokon álló erők meghatározóvá váljanak az Európai Unióban.
A Visegrádi Csoporton belül az első törésvonalat még Orbán Viktor és Jaroslaw Kaczynski autokrata irányvonala jelentette, majd utóbbi pártjának vereségét követően Orbán új partnert talált Robert Ficóban, írja a német lap.
Magyar Péter felbukkanása is azt igazolja, hogy az Orbán-rendszerben nincs stabilitás vagy utódlás, amivel más autokráciákban megvásárolják az elit lojalitását. Az egyre szorosabb központi kontrollal működő NER egyre ziláltabban zsigereli ki és hajítja el a saját embereit, akik erre a rendszerre tették fel minden lapjukat. Papp Réka Kinga írása.
Mit panaszolt be az Európai Bizottságnál a SPAR, és honnan ered a feszültség a kormány és a külföldi kiskereskedelmi vállalatok között? Mit állított Orbán Viktorról a cég osztrák vezére, és mi lehet a valóságalapja? Reális-e, hogy kivonuljon a boltóriás Magyarországról? Ezeket a kérdéseket tisztáztuk közéleti podcastunkban.
Az Európai Néppárt szerint nem volt más választása, mert meg kell védeni a közös költségvetést, és gondoskodni kell arról, hogy törvényesen használják fel az adófizetők pénzét – írja a Politico elemzése.
A VSquare-hez eljutott bizalmas hírszerzési anyag szerint Magyarország és Oroszország aktívan együttműködött a 2020-as szlovákiai választások idején Peter Pellegrini akkori szlovák kormányfő ismételt győzelme érdekében. Ez nem sikerült, de most ő a közelgő államfőválasztás nagy esélyese.
2018-ban Orbán Viktor már másnap levélben gratulált az orosz elnök győzelméhez, most egyelőre még nincs erről hír.
A júniusi EP-választások után az olasz miniszterelnök Európa szellemi vezére lehet – jósolja a brüsszeli Politico, amely szerint ez az Európai Unió jobbratolódását jelentheti olyan fontos kérdésekben, mint a zöld átmenet vagy a menekültek kérdése.